Vyhľadávanie

57. ročník Veľkej ceny Komárna

19.06.2015 22:17

V dňoch 13.06. a 14.06.2015 sa v Komárne uskutočnil už 57.ročník Veľkej ceny Komárna.  Aj keď práve v tomto období boli naši najúspešnejší rýchlostní kanoisti na Európskych hrách v Baku, viac ako 400 prihlásených pretekárov zo Slovenska, Maďarska, Česka a Slovinska bolo prísľubom, že to bude vydarené podujatie. Organizačný štáb pod vedením predsedu klubu Ladislava Broczkého urobil veľký kus práce počnúc od stavby tratí, zabezpečenia občerstvenia, záchrannej a zdravotnej služby, komentovania, sledovania priebehu pretekov na veľkoplošnej obrazovke, zverejňovania výsledkov až po oceňovanie pretekárov. Ba dokonca nám vyšlo aj počasie. Pre tých, ktorým zostali sily si ešte mohli pozrieť úryvky z muzikálov, či sa zabaviť pri dobrej hudbe.

Už od piatka sa  priestor pri kajakárni začal zapĺňať a v sobotu bol už zaplnený stanmi, pestrofarebnými kajakmi, pretekármi, trénermi, rodičmi, divákmi. Všetko bolo pripravené tak, aby rozhodcovia mohli o 10.30 hod. odštartovať prvý štart a aby  v priebehu dvoch dní odštartovali viac ako 120 jázd.

Najmladšie kanoistické nádeje od 9 do 12 rokov absolvovali po oba dni  2 000 metrovú trať  v K1, K2, C1 a C2 a pre vekové skupiny od 13 rokov až po veteránov bola v sobotu pripravená  500 metrová trať a v nedeľu 5 000 metrová trať v K1, K2, C1 a v C2.

V sobotu predpoludním sa uskutočnili rozjazdy a semifinálové jazdy na 500 metrovej trati. Počas prestávky sa už tradične predstavili bývalí kajakári a kanoisti nášho klubu vo veľmi atraktívnej disciplíne OLD BOYS na 200 metrovej trati.  Táto súťaž patrí medzi divácky veľmi obľúbené,  aj keď si v tomto roku zmerali sily 4 posádky.

Potom sa už naplno rozbehli finálové disciplíny. Zaujímavé boli súboje našich najmladších. Pre mnohých z nich to boli ich prvé veľké preteky a organizátori sa rozhodli, že medailami ocenia prvých šesť pretekárov vo vekovej skupine 9 až 12 rokov. Ceny, ktoré sa podarilo zabezpečiť, určite potešili všetkých medailistov a navyše, ak ich odovzdávali také osobnosti rýchlostnej kanoistiky ako sú Tamás Wichmann, Attila Szabó, Tibor Soós, Oliver Koczkás, ako aj bývalý dlhoročný riaditeľ pretekov pán František Dosúdil.

V nedeľu pokračovali preteky už od rána, tentokrát na 2 000 a 5 000  metrovej trati, až do popoludňajších hodín.

Po sčítaní bodov prišlo k vyhodnoteniu Pohára mládeže. V tomto roku sa na 1.mieste umiestnil oddiel KRK Nováky, na 2.mieste KCK Šamorín, 3.miesto patrí  KSI Budapest a domáci pretekári obsadili 4.miesto.

Tento ročník Veľkej ceny Komárna  bol veľmi vydarený. Svedčia o tom aj pochvalné ohlasy zástupcov z jednotlivých klubov, pretekárov, návštevníkov  s tým, že sa už tešia na 58.ročník Veľkej ceny Komárna.

Poďakovanie patrí sponzorom,  organizátorom a všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu tohto podujatia.