Vyhľadávanie

Adam Botek a Daniel Szokol na Majstrovstvách sveta juniorov a U23

22.07.2014 23:44

Maďarský Szeged privítal v dňoch 17. až 20.júla 2014 mladé kanoistické nádeje z viac ako 70 krajín sveta. Na toto významné podujatie rýchlostnej kanoistiky sa nominovali do reprezentácie Slovenska  aj pretekári z nášho klubu Adam Botek a Daniel Szokol. Súťažilo sa v olympijských disciplínach,  juniori na 200 m a 1 000 m a juniorky na 200 m a 500  metrovej trati. Preteky boli náročné, veď sa tu zišli najlepší z najlepších z celého sveta. O tom, že úroveň rýchlostnej kanoistiky na svete rastie, svedčí aj skutočnosť,  že medailové umiestnenia získalo celkom 23 krajín a zlaté medaily si vybojovali pretekári až z 12 krajín.

Naši chlapci sa napokon prebojovali do B finále, keď Adam Botek ako člen posádky K4 na 1 000 m obsadil v B finále 6.miesto a v konečnom hodnotení je to 15.miesto na svete.  Danel Szokol v K2 na 200 metrov v B finále obsadil 1.miesto, v konečnom hodnotení je to 10.miesto na svete.

Oporou pre našich chlapcov bol určite aj fan klub najbližších-rodičov, trénerov a priateľov z Komárna, ktorí ich  do Szegedu prišli podporiť.