Vyhľadávanie

Český pohár mládeže- Račice 2014

10.06.2014 22:18

V dňoch 06.06. až 08.06.2014 sa 12 až 14 roční kajakári a kanoisti, členovia Slovenského mládežníckeho tímu, zúčastnili v českých Račiciach na pretekoch v rámci Českého pohára.

Aj náš klub tu mal svoje zastúpenie. V kategórii chlapcov 13 a 14 ročných to boli 13 roční kajakári Marko Ujvári, Pavol Náhlik a 14 ročný kajakár  Samuel Živický,  14 roční kanoisti Dávid Koczkás a Richard Zilizi. V kategórii benjamínkov nás reprezentoval 12 ročný kanoista Peter Christopher Léránt.

Počas troch dní za krásneho slnečného počasia  absolvovali náročný program na 1000 m- v K1 a v C1, na 500 m v K1, C1, K2 a C2 a na 200 m trati  v K1 a v C1.

Najpočetnejšou kategóriou bola kategória kajakárov  chlapcov 13 a 14 ročných, v ktorej súťažilo okolo 80 pretekárov. Podľa umiestnenia v medzijazdách sa chlapci  prebojovali do finále 1, resp. finále 2  a finále 3, od 1.miesta až po 27.miesto.  Naši kajakári podali bojovné výkony a v tejto silnej konkurencii to stačilo na umiestnenia vo finále 2, resp.finále 3, to znamená umiestnenia na 10. až  27. priečke.

Na tomto podujatí si medaily vybojovali naši kanoisti.

Najúspešnejším pretekárom SMT sa stal 14 ročný kanoista Dávid Koczkás, ktorý získal 4 prvenstvá a to v každej z disciplín, ktorú absolvoval a to v C1 na  1000 m, 500 m a  200 m a spoločne s Richardom Zilizim zvíťazili aj v C2 na 500 m trati. Richard Zilizi obsadil ešte 2.miesto v C1 na  1 000 m a v C1 na 500 m. 12 ročný kanoista Peter Chrostopher Léránt obsadil 3.miesto v C1 na 1000 m, druhé miesto v C1 na 500 m a v C2 na 500 m trati spoločne s Petrom Stolárikom obsadili 3.miesto.

Absolvovať preteky v Račiciach, na kanáli svetovej úrovne, zo štartovacích blokov a na miestach, kde štartujú a pretekajú veľké vzory chlapcov a dievčat, bolo určite pre každého obrovským zážitkom a novou skúsenosťou.

SÚHRN VÝSLEDKOV

PIATOK

K1 žiaci – chlapci 13 a 14 roční

1 000 m

Marko Ujvári :  Rozjazda B- 3.miesto  Medzijazda C-  8.miesto  FINÁLE  3- 4.miesto -  konečné  22.miesto

Pavol Náhlik:  Rozjazda G- 4.miesto  Medzijazda C-  7.miesto  FINÁLE  3- 8.miesto -  konečné  26 .miesto

Samuel  Živický: Rozjazda A- 2.miesto  Medzijazda C- 7.miesto  FINÁLE  3- 1.miesto -  konečné  19.miesto

500 m

Marko Ujvári :  Rozjazda D- 3.miesto  Medzijazda -  7.miesto  FINÁLE  3- 1.miesto -  konečné  19.miesto

Pavol Náhlik:  Rozjazda E- 2.miesto  Medzijazda -  7.miesto  FINÁLE  3- 6.miesto -  konečné  24.miesto

K2 žiaci – chlapci 13 a 14 roční

500 m

Marko Ujvári,  Pavol Náhlik:  Rozjazda A- 4.miesto  Medzijazda -  4.miesto  FINÁLE 2:   5.miesto-   konečné  14.miesto

Samuel  Živický, Matúš Jedinák: Rozjazda D- 3.miesto  Medzijazda - 3.miesto  FINÁLE 2:  1.miesto- konečné  10.miesto

200 m

Marko Ujvári :  Rozjazda B- 2.miesto  Medzijazda -  8.miesto  FINÁLE  3- 3.miesto -  konečné  21.miesto

Pavol Náhlik:  Rozjazda E- 1.miesto  Medzijazda -  8.miesto  FINÁLE  3- 4.miesto -  konečné  22 .miesto

Samuel  Živický: Rozjazda A- 3.miesto  Medzijazda - 6.miesto  FINÁLE  2- 9.miesto -  konečné  18.miesto