Vyhľadávanie

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA NA DLHÉ TRATE

15.05.2011 22:36

V dňoch 14. a 15.mája 2011 sa v Novákoch uskutočnili majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na dlhé trate.Komárňanský kajak&kanoe klub reprezentovalo celkom 18 pretekárov. Na 5 000 metrovej trati si vybojovali celkom 8 titulov majstrov Slovenska,  obsadili tri 2.miesta a štyri 3.miesta. Dvojnásobnými majstrami Slovenska sa stali 14 ročný Adam Botek, juniorka Roberta Pelantová a junior  Dávid Pálmay.

V kategórii chlapcov 13 ročných sa v K1 prvý krát z majstrovského titulu tešil Viktor Keszan. Ani v úvodných pretekoch tejto sezóny  v kategórii chlapcov 14 ročných Adam Botek  nedopustil žiadne prekvapenie, keď v K1 suverénne zvíťazil a k tomuto víťazstvu pridal prvenstvo v K2 spoločne s Michaelom Szabóm. Prvé miesto v C1 v kategórii chlapcov 13 ročných zaslúžene získal Mátyás Kara a v tejto kategórii podal výborný výkon ešte iba 11 ročný Dávid Koczkás, ktorý  skončil na 2.mieste.  Obaja kanoisti  si v C2 chlapcov 13 a 14 ročných  počínali veľmi dobre, keď obsadili 2.miesto.

V kategórii dievčat 13 ročných náš klub reprezentovala Alexandra Krkošková, ktorá v K2 spoločne s Monikou Tollaovou z ŠKP do cieľa dopádlovala na 3.mieste. Prekvapením je určite aj 3.miesto Vanesy Szépeovej v K1 v kategórii dievčat 14 ročných.

Výborné výkony podali aj naši juniori. Cení sa víťazstvo Dávida Pálmayho v K1 a v K2 spoločne s Máriom Jančom z Piešťan. Medailové umiestnenie dosiahol  ešte Roderik Dobosi, ktorý skončil v K1 aj  v K2 spoločne so Šimonom Šamkom z Piešťan na treťom mieste.

17 ročné juniorky Roberta Pelantová a Katarína Horváthová dokázali, že jednoznačne patria medzi najlepšie na Slovensku. V K1 zvíťazila Roberta pred Katarínou a  obe tvorili víťaznú posádku v disciplíne K2.

Všetci pretekári z nášho klubu sa snažili podať čo najlepší výkon, na záver ponúkame prehľad ich konečného umiestnenia.