Vyhľadávanie

17.ročník SAMARIA-CUP Šamorín

06.06.2011 16:19

Dňa 4.6.2011 sa v Šamoríne na jazere Lagúna uskutočnil 17. ročník SAMARIA-CUP. Výsledky z pretekov sa započítali do  hodnotenia Slovenského pohára dospelých, mládeže a veteránov.

V predpoludňajších hodinách súťažili na 2000 metrovej trati chlapci a dievčatá vo vekových kategóriách od 9 do 14 rokov, popoludňajší program patril súťažiam na 200 metrovej trati v kategóriách kadeti, kadetky, juniori, juniorky, muži, ženy a veteráni.

Prvý krát sa v tejto sezóne predstavili chlapci a dievčatá v najmladších vekových kategóriách od 9 do 12 rokov. Pod vedením trénerov Františka Dosudila, Pavla Náhlika, Katky Ujváriovej, ktorí pripravujú kajakárov, ako aj Olivera Koczkása a Juraja Hamrana, ktorí pripravujú kanoistov, podali najmladšie kanoistické nádeje veľmi pekné výkony.

Najpočetnejšou kategóriou bola kategória chlapcov 12 ročných, v ktorej bolo na štartovej listine zapísaných viac ako 30 pretekárov. V tejto kategórii napokon zvíťazil Ákos Obert, ktorý bol hneď, po úspešnom štarte, na prvom mieste. U dievčat bola najpočetnejšie obsadená kategória dievčat 12 ročných, keď sa na štart postavilo až 20 dievčat a v cieli bola ako prvá, favoritka tejto kategórie, Lisa Gamsjäger. Pekné súboje prebiehali aj v ostatných vekových kategóriách, v ktorých zvíťazili Dávid Koczkás, Samko Szépe, Mátyás Kara a Adam Botek.

Na 200 metrovej trati si víťazstvo v kategórii junioriek zapísala Katka Horváthová, ktorá zvíťazila s takmer sekundovým náskokom a Anton Grassl, ktorý triumfoval v C1 v kategórii mužov.

V kategórii veteránov si pozornosť zaslúži výkon pána Jána Bertu, ktorý súťaží za komárňanský klub v úctyhodnom veku 70 rokov.

V celkovom bodovom hodnotení oddielov náš klub získal spolu 154 bodov a obsadil druhé miesto. Celkovým víťazom sa stal domáci oddiel KCK Šamorín so ziskom 179 bodov a tretie miesto patrí KRK Nováky so 68 bodmi.