Vyhľadávanie

39.ročník Nováckej päťstovky

17.07.2011 19:36

V Novákoch,  na nováckom jazere, sa v dňoch 9. až 10.júla 2011 za horúceho počasia uskutočnil 39.ročnik Nováckej páťstovky. Organizátori pripravili pre pretekárov od najmladších vekových kategórií  až po  veteránov 200, 500, 2 000 a 5 000 metrové trate.

Preteky v Novákoch sa pre chlapcov a dievčatá  11 a 12 ročných, ako aj pre veteránov, niesli v znamení Majstrovstiev Slovenska. Muži, juniori, kadeti a 13 a 14 roční chlapci a dievčatá testovali svoju výkonnosť pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska na krátke trate.

Po vyhodnotení všetkých finálových disciplín a spočítaní bodov pretekári nášho oddielu obsadili v konečnom bodovom hodnotení oddielov 2.miesto, prvenstvo, podobne ako v Trenčíne, obhájil  KCK Šamorín.

O majstrovské tituly chlapci a dievčatá 11 a 12 roční

V rámci Nováckej päťstovky bojovali o majstrovské tituly chlapci a dievčatá 11 a 12 roční. Kajakári a kajakárky z  nášho oddielu  si vybojovali celkom tri tituly majstrov Slovenska, obsadili dve druhé a dve tretie miesta. Najúspešnejšou pretekárkou nášho oddielu v tejto vekovej kategórii bola Lisa Gamsjäger, ktorá sa stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska, keď suverénne zvíťazila v disciplíne K1 dievčat 12 ročných  a spoločne s Mariankou Petrušovou zvíťazili v peknom súboji so šamorínsku K2 Tesaríková-Csánová. Marianka Petrušová k 1.miestu v K2 pridala ešte 2.miesto v K1.Pekne zabojovala aj dvojica dievčat  Réka Szabóová a Jolanka Csicsová, ktoré v K2  skončili na 3.mieste.

V kategórii chlapcov 12 ročných triumfoval Ákos Obert, ktorý opäť potvrdil, že je v tejto vekovej kategórii najlepší a titul majstra Slovenska mu zaslúžene patrí. Pekný výkon predviedli spoločne s Bálintom Bastrnákom v K2 chlapcov 11 a 12 ročných, keď do cieľa dopádlovali na veľmi peknom 2.mieste.

V kategórii chlapcov 11 ročných zabojoval a tretie miesto obsadil Filipko Szépe.

V Novákoch o majstrovké tituly aj veteráni

Komárňanský oddiel má už tradične silné zastúpenie v kategórii veteránov, kajakárov a kanoistov nad 35 rokov. Títo vekom starší páni pristupujú k svojim tréningovým povinnostiam veľmi zodpovedne, čo sa prejavuje aj na ich výsledkoch na pretekoch. Veľmi často sú oporou pre mladších pretekárov nášho klubu. Zaslúžia si určite naše uznanie, nakoľko sú to chlapi, ktorí kanoistiku robia popri zamestnaní a starostlivosti o svoje rodinky.

Veľký obdiv si zaslúži určite aj pán Ján Berta, pán kanoista, ktorý vo svojom úctyhodnom veku 70 rokov popreháňa na trati svojich súperov často o 20-30 rokov mladších.