Vyhľadávanie

40. ročník Nováckej päťstovky

09.07.2012 21:57

Už tradične príjemné prostredie a slnečné letné počasie sprevádzalo účastníkov 7. až 8.júla 2012 na 40.ročníku Nováckej päťstovky. Okrem pretekárov zo  slovenských oddielov tu pretekali aj rýchlostní kanoisti z Nového Zélandu. V rámci  Nováckej päťstovky to boli aj Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat 11 až 14 ročných a pretekárov v kategórii veteránov.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA chlapcov a dievčat 11 až 14 ročných

Chlapci a dievčatá  v kategórii 11 až 12 ročných súťažili na trati 2 000 metrov dlhej. Všetci pretekári z nášho oddielu, ktorí sa postavili na štart, podali veľmi pekné výkony. Veď sa bojovalo o tituly najcennejšie- o tituly majstrov Slovenska.

Z nášho oddielu si v kategórii chlapcov 11 a 12 ročných veľmi dobre počínali kajakári Paľko Náhlik a Marko Ujvári. V disciplíne K2 na 2000 metrovej trati po bojovnom výkone obsadili 3. miesto. Ešte napínavejší  súboj bol v K1  chlapcov 11 ročných, kde napokon na treťom, medailovom mieste, dopádloval do cieľa Paľko Náhlik.

V kategórii dievčat 12 ročných mala medailové ambície Andrea Gőcze, ktorá však žiaľ, po kolízii, preteky nedokončila. Šport má aj takúto stránku.

Na 2000 metrovej trati nechýbali ani naši malí kanoisti. Titul majstrov Slovenska získali v C2  Dávid Koczkás a Richard Zilizi, na druhom mieste dopádlovali do cieľa  Adam Fekete a Peter Christopher Léránt. V C1 chlapcov 12 ročných suverénne zvíťazil a majstrom Slovenska sa stal Dávid Koczkás. Za ním, na druhom mieste skončil Richard Zilizi.  V C1 chlapcov 11 ročných zvíťazil Peter Christopher Léránt.

Chlapci a dievčatá vo vekovej kategórii 13 a 14 rokov bojovali až o päť majstrovských titulov. Na 500 metrovej trati v K1, K2 a K4 a na 200 metrovej trati v K1 a v K2.

Z dievčat sa najúspešnejšou kajakárkou  stala Lisa Gamsjäger, ktorá získala až 4 tituly majsterky Slovenska. Zvíťazila v K1 dievčat 13 ročných na 500 a 200 m trati, v K2 dievčat 13 a 14 ročných na 500 m a 200 m spoločne s Marianou Petrušovou . V K4 na 500 m spoločne s Marianou Petrušovou,  Rékou Szabovou a Sandrou Krkoškovou  obsadili 2.miesto. Medailistkami v tejto vekovej kategórii sa stali Mariana Petrušová, ktorá obsadila  dve 2.miesta v K1 na 500 m a v K1 na 200 m trati. Sandra Krkošková zabojovala  na 200 metrovej trati, kde obsadila v K1 dievčat 14 ročných pekné 3.miesto.

Dvojnásobným majstrom Slovenska v kategórii chlapcov 13 ročných sa stal Ákos Obert, ktorý zvíťazil v K1 na 200 m a v K1 na 500 metrovej trati.

Spoločne s Viktorom Keszanom obsadili v kategórii chlapcov 13 a 14 ročných  dve tretie miesta v K2 na 500 m a v K2 na 200 m trati.

Pekné výkony podali aj naši13 a 14 roční kanoisti. Mátýas Kara obsadil v C1 na 500 m druhé miesto a v C1 na 200 metrov tretie miesto. V kategórii  C2 na 200 metrov spoločne s Istvánom Tóth Banaim dopádlovali do cieľa na 3.mieste. V C2 na 500 metrovej trati skončili na 3.mieste Samko Daniel Sýkora a Csanád Vörös.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA VETERÁNOV

V tejto kategórii začneme netradične ženami, keď farby nášho klubi hájila Katka Ujváriová, ktorá v štyroch disciplínach po veľmi dobrých výkonoch obsadila druhé miesta.

Už niekoľko rokov tvoria silnú skupinu veteránov komárňanskí kajakári a kanoisti. Najúspešnejším sa stal Ladislav Broczky, ktorý získal štyri tituly majstrov Slovenska veteránov. V II.vekovej kategórii si dva tituly majstra Slovenska vybojoval Jozef Dallos.

Po náročnom víkende cestou domov sa pretekári nášho klubu občerstvili u sponzora nášho klubu v Nitre v Mc Donalde.

SÚHRN FINÁLOVÝCH VÝSLEDKOV

SOBOTA:

2000 m

K2 chlapci 11 a 12 roční: 3. Marko Ujvári, Paľko Náhlik, 10. Benedek Karika, Filip Szépe, 11. Samko Živický, Kevin Rigó, 12.Tomáš Tanka, Kristián Pecsuk/UKB/,  Erik Farkaš, Kevin Konečný preteky nedokončili

K1 dievčatá 12 ročné:  7. Virág Csicsóová, 8. Nóra Németh, Andrea Gőcze

nedokončila preteky,

K1 dievčatá 11 ročné: 5. Evička Hunková, 8. Jojka Brandtová,

C2 chlapci 11 a 12 roční: 1. Dávid Koczkás, Richard Zilizi, 2. Adam Fekete, Peter Christopher Léránt

K1 chlapci 10 roční: 1. Samko Szépe, 3. Erik Brandt, 14. Tomáš Viszlai

K1 chlapci 9 roční: 1. Áron Karika

K1 dievčatá 9 ročné: Silvia Brandtová-pri obrátke disvalifikovaná

500 m

K2 chlapci 13 a 14 roční: 3. Ákos Obert, Viktor Keszan,

K1 dievčatá 13 ročné: 1. Lisa Gamsjäger, 2.Marianka Petrušová, 6. Réka Szabóová,

K1 dievčatá 14 ročné: 5. Sandra Krkošková,

K2 kadeti: 1. Adam Botek, Daniel Szokol,

K1 kadetky: 6.Vanesa Szépeová,

C1 chlapci 13 roční: 4. István Tóth Banai,  9. István Csontos,

C1 chlapci 14 roční: 2. Mátyás Kara, 5.Csanád Vörös, 6.Gábor Mikeš

K2 veteráni: 1. Ladislav Broczky, Ladislav Ódor, 2. Marek Ďurčo, Tibor Bukovský, 3. Jozef Dallos, Tibor Szabó

C1 veteráni: 1. Ján Berta

K1 veteránky: 2. Katka Ujváriová

K1 chlapci 13 roční: 1. Ákos Obert, 8. Ferko Brandt,

K1 chlapci  14 roční: 7. Viktor Keszan,

K4 dievčatá 13 a 14 ročné: 2. Lisa Gamsjäger, Marianka Petrušová, Réka Szabóová, Alexandra Krkošková,

K1 kadeti: 1.Daniel Szokol, 4. Adam Botek

K2 kadetky: 3. Vanesa Szépeová, Lucia Mikušová /PIE/

K2 muži:  5. Zdenko Malík, Martin Bobek /ŠKP/, 6. Radim Kráľ, Michal Petruš

C2 chlapci 13 a 14 roční: 3. Samko Daniel Sýkora, Csanád Vörös, 4. Gábor Mikeš, István Csontos

K1 veteráni I : 1. Ladislav Broczky, 2. Marek Ďurčo, 3. Tibor Bukovský,

K1 veteráni II: 1. Jozef Dallos, 3. Tibor Szabó

K2 veteránky: 2. Katka Ujváriová, Jana Bobková /ŠKP/

K4 chlapci 13 a 14 roční: 3.  Ákos Obert, Viktor Keszan, Ferko Brandt, Dávid Németh

K2 dievčatá 13 a 14 ročné: 1. Lisa Gamsjäger, Marianka Petrušová, 5. Réka Szabóová, Sandra Krkošková,

NEDEĽA

2000 m

K2 dievčatá 11 a 12 ročné: 4. Andrea Gőcze, Evička Hunková, 7. Virág Csicsóova, Nóra Németh,  Jojka Brandtová, M.Durajová /ŠGT/ preteky nedokončili

K1 chlapci 12 roční: 7. Filip Szépe, 14. Samko Živický,  17. Tomáš Tanka

K1 chlapci 11 roční: 3.Paľko Náhlik, 5. Marko Ujvári,  9. Benedek Karika, 10. Kevin Konečný, 13. Kevin Rigó,

K2 kadetky: 2. Vanesa Szépeová, Lenka Kolpachová /VIN/

K2 muži: 2. Viktor Demin, Boris Viszlay, 5. Michal Petruš, Radim Kráľ, 7. Zdenko Malík, Martin Bobek

C2 chlapci 13 a 14 roční: 3.Mátyás Kara, István Tóth Banai, 4.Gábor Mikeš, István Csontos

K2 juniori: 1.Balázs Lőrincz, Oliver Mikuš /ŠGT/

K1 juniorky: 3. Katka Horváthová

K1 veteráni I : 1. Ladislav Broczky, 2. Marek Ďurčo, 3. Tibor Bukovský, 4. Ladislav Ódor,

K2 veteránky: 2. Katka Ujváriová, Jana Zatlkajová / NOV/

Fotogaléria: 40. ročník Nováckej päťstovky