Vyhľadávanie

53. ročník Veľkej ceny Komárna -pár slov na úvod

13.06.2011 21:47

 História Veľkej ceny sa začala písať v roku 1958 a do listiny víťazov sa za toto obdobie zapísal rad významných športovcov z komárňanského klubu.. Boli medzi nimi aj František Dosudil, Ladislav Dékány, Vojtech Halmo, Attila Szabó, Jozef Turza, Erika Bukovská, Anton Grassl, Michal Riszdorfer, Juraj Bača, Erik Vlček a ďalší.

Pre Komárno, priaznivcov športu a rýchlostnej kanoistiky, bývalých aj terajších pretekárov je to krásny športový sviatok. Stretávajú sa tu vynikajúci kajakári a kanoisti zo slovenských klubov a už tradične nechýbajú  ani pretekári z Maďarska.

Aj v tomot ročníku sa na domácej vode sa predstavia  komárňanskí kajakári, patriaci medzi najlepších na svete: Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr a mnohí ďalší.

Nie menej pútavé sú  preteky najmladších adeptov rýchlostnej kanoistiky. Veď pre mnohých sú to ich prvé veľké preteky a svojim najbližším a známym chcú ukázať kus zo svojho športového umenia.

 Príjemným spestrením pretekov je aj súťaž OLD BOYS- bývalých komárňanských kajakárov, ktorí už pádlo zavesili na klinec a ktorí si v K4 na 200 metrovej trati zaspomínajú na roky minulé.