Vyhľadávanie

ČO PRE MŇA ZNAMENAL ROK 2012-prvé ohlasy členov nášho klubu

27.12.2012 11:46

      Býva dobrým zvykom, že v závere roka sa vyjadrujú významné osobnosti nášho života k práve končiacemu sa roku, k tomu, čo znamenal pre nich práve ten  rok, ktorý sa končí.

      Oslovili sme touto otázkou aj športovcov nášho klubu. Prinášame tak názory Vás, ktorí  vyrastáte športovo aj ľudsky  v komárňanskej kajakárni a  pre ktorých rýchlostná kanoistika znamená veľmi veľa. Aj  napriek tomu, že je to veľmi náročný šport, je Vašim šťastím, je Vašou radosťou, je Vašim životom.

     Ďakujeme všetkým, ktorí sa vyjadrili k tomu, čo pre nich znamenal rok 2012.

     Prinášame tak Vaše prvé príspevky:

 

KATKA HORVÁTHOVÁ-juniorka

Rok 2012 pre mňa znamenal veľa...či už v mojom osobnom živote alebo v oblasti športu. Zúčastnila som sa mnohých domácich a medzinárodných pretekov. Do popredia by som chcela dať majstrovstvá európy juniorov v Portugalsku. Je to pre mňa nezabudnuteľný zážitok a rada naň spomínam.. S mojou K2 partnerkou Robertou Pelantovou sme obsadili 3.miesto v B-finále čo je celkové 13.miesto. Myslím si, že s týmto umiestnením môžeme byť spokojné pretože konkurencia bola veľmi silná. Čo ma dosť mrzí je fakt, že Roberta skončila kajakársku kariéru, no niekde stále dúfam, že si to v novom roku rozmyslí... Tento rok mi priniesol zmenu aj v mojom „školskom“ živote keďže som vo 4.ročníku na gymnáziu. Pripravujem sa na maturitnú skúšku, tým pádom trávim viac času učením. Snažím sa zadeliť si čas rovnomerne na kajak, školu aj priateľov. Je to pre mňa rozhodujúci rok do mojej budúcnosti... Verím, že Nový rok 2013 bude nie len pre mňa ale aj pre všetkých Vás úspešným rokom a prinesie mnoho víťazstiev v kajaku ale i v škole. Šťastný Nový rok prajem!

MICHAEL SZABÓ-kadet

Tak rok 2012 bol pre mňa prelomový, či už v školskom živote, alebo v športovom . V školskom živote som skončil Základnú školu na ulici Pohraničnej a začal som chodiť na Gymnázium Ľudovita Jaroslava Šuleka. Zo začiatku to bola pre mňa nestíhačka s kajakom, ale po dvoch mesiacoch som si nato zvykol . V tomto roku sa mi v kajaku až tak nedarilo, lebo som bol v kategórii kadetov s o rok staršími a zároveň som bol aj operovaný ... Na začiatku zimnej prípravy sme s mojim otcom aplikovali novú technológiu posilňovania, ktorú žiaľ nemôžem prezradiť, lebo je veľmi dobrá ... (haha ) dúfajme, že to pomôže ...

VIKTOR KESZAN-14 ročný kajakár

Aký bol rok 2012 pre mňa? Tak môj rok 2012 bol aj menším sklamaním, ale bolo v ňom aj viac dobrých vecí. Sklamanie pre mňa bolo, keď som nemohol trénovať kvôli poranenej nohe, a kvôli operácii. Ale boli aj dobré chvíle, keď sme v deblkajaku (K2) získali Zlato s Ákosom Obertom v Maďarsku, presnejšie v Békesszentandrási a získali sme zlato aj na 200 m v Trenčíne.Všetky preteky v deblkajaku(K2) boli dobré, lebo vždy sme sa umiestnili na stupienkoch pre najlepších. V K1 to bolo ťažšie oproti minulému roku, keď to šlo ako ,,na masle"...Ale podarilo sa mi získať zopár stupienkových ocenení. Dúfam že rok 2013 bude lepší, ešte lepší ako sezóna 2011. Pre to robím teraz čo najviac na tréningoch a snažím sa, aby to dopadlo čo najlepšie...

MARIANA PETRUŠOVÁ - 13 ročná kajakárka

Rok 2012 bol pre mňa výnimočný. Konečne som mohla pretekať vo veľkom kajaku, kde sa mi podarilo vyhrať majstrovstvá Slovenska na dlhých tratiach, preteky v Šamoríne, Pohár Interu či preteky v Maďarsku. Vo všetkých pretekoch som sa umiestnila na popredných priečkach. Nebolo to ľahké, pretože dievčatá 13 ročné majú tvrdú konkurenciu. V K2 bola úžasná sezóna, s Lisou sa nám podarilo vyhrať všetky domáce preteky a na pretekoch v Maďarsku a Prahe tiež. Lise by som sa chcela poďakovať za tento rok, pretože mi pomohla aj v K1 aj v K2. Čo sa týka školy, som nadmieru spokojná. Podarilo sa mi vyhrať okresné kolo Geografickej olympiády a na krajskom som obsadila pekné 7. miesto. Na záver by som sa veľmi chcela poďakovať nášmu trénerovi Lacibácsimu. Želám šťastný Nový rok 2013!