Vyhľadávanie

ČO PRE MŇA ZNAMENAL ROK 2012-tretie pokračovanie Vašich ohlasov

29.12.2012 20:59

DANIEL SZOKOL-kadet

Najviac ma potešilo, keď som sa dozvedel, že som postúpil do finále na olympijských nádejách v Szegedíne a ešte viac som sa potešil, keď som vo finále na 500 m skončil na 6. mieste. Bol to pre mňa obrovský úspech, pretože som sa nepripravoval na túto trať a rok predtým na olympijských nádejách v Bydgoszczi v Poľsku som sa nedostal do finále ani v jednej disciplíne. Také isté miesto som mohol dosiahnuť aj na 200 m, ale neprialo mi šťastie a ani trať nebola regulárna. To spôsobilo, že som sa nedostal do finále . Na začiatku roka ma veľmi potešilo, že mi rodičia  kúpili novú loď, ktorej som sa takisto veľmi potešil. Aj vďaka nej som  spravil  všetko preto, aby som v roku 2012 dosiahol čo najlepší výsledok. Veľkú radosť som mal aj na Medzinárodnej regate v Piešťanoch,  keď sme vyhrali v K2  na 500m.  Keď  sme vyhrali, ten dobrý pocit sa jednoducho nedá opísať. Neopísateľné pocity som mal aj vtedy, keď som sa dozvedel, že som sa dostal do finále na olympijských nádejách  a aj vtedy, keď som sa dozvedel, že som vo finále skončil na 6. mieste . Ale určite by som sa viacej tešil, keby som vyhral 200-vku. Tie pozitívne pocity jednoducho človeka naplnia energiou aj keď je človek unavený. Chcel by som sa poďakovať  tým ľuďom, ktorí stáli pri mne, alebo ma povzbudzovali a dávali mi dobré rady do života a  verili mi,  že to dokážem. Boli to: Oliver Koczkás, Balázs Lőrincz , Ladislav Broczky, Tibor Bukovský, Igor Viszlai, Daniel Gőcze, Peter Likér a najmä moji rodičia.

LISA GAMSJÄGER-13 ročná kajakárka

Rok 2012 bol pre mňa celkom dobrý, získala som nové skúsenosti. Začiatok bol pre mňa ťažký, lebo som ochorela na dva týždne, kým ostatní tvrdo makali. Ale po čase sa to celkom zlepšilo. Vyhrala som veľa pretekov spolu aj s mojou kamarátkou Mariankou, s ktorou jazdíme aj dvojkajak. Môj najväčší úspech v tomto roku boli Majstrovstvá Slovenska v maratóne, kde som bola prvá na trati desať kilometrov a na Nováckej päťstovke, kde som získala tiež 1. miesto na trati 500m a 200m. Zúčastnila som sa aj na medzinárodných pretekoch v Prahe a v Maďarsku, kde som tiež dosiahla skvelé výsledky aj s Mariankou. Tento rok som vyhrala aj Slovenský pohár. Za tieto úspechy môžem poďakovať hlavne môjmu trénerovi Ladislavovi Polhammerovi a rodine.

KATKA UJVÁRIOVÁ-trénerka

V tomto roku ma určite potešili výkony a úspechy našich chlapcov a dievčat počas celej sezóny. Výsledkom toho je aj pekné 2.miesto v hodnotení oddielov v rámci Slovenského pohára. Mojim najväčším želaním je predovšetkým zdravie pre každého- pre športovcov, spolupracovníkov, pre našich najbližších. Prajem Vám, aby sa Vám v roku 2013 darilo. aby sa Vám splnili Vaše túžby a predsavzatia.