Vyhľadávanie

Darujte aj Vy 2% z daní

06.03.2013 20:06

Kajak & kanoe klub Komárno patrí medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku.

V roku 2012 viac ako 60 pretekárov od najmladších vekových kategórií až po veteránov obhájili v rámci Slovenského pohára veľmi pekné 2.miesto. Na majstrovstvách Slovenska si vybojovali celkom 26 majstrovských titulov, 34 druhých a 27 tretích miest.

Majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov sa z nášho klubu zúčastnilo päť kajakárov a kajakárok.  Vynikajúci výsledok dosiahol  Viktor Demin, ktorý si  vybojoval v kategórii  pretekárov do 23 rokov  v K4 na 1000 metrovej trati bronzovú medailu.  Na tomto šampionáte dosiahol cenný výsledok aj 18 ročný junior  Balázs Lőrincz, ktorý vo finále na 200 m trati vo veľmi silnej konkurencii  obsadil skvelé 6.miesto.

Na Súťaži olympijských nádejí v Szegede  potešili výkony 16 ročného  Daniela Szokola a 15 ročného Adama Boteka, ktorí sa v náročných pretekoch  prebojovali do finále.

Vrcholom sezóny boli Olympijské hry  v Londýne. S hrdosťou sme mohli sledovať  vystúpenia Juraja Tarra a Erika Vlčeka, skúsených kajakárov,  ktorí v našom klube vyrastali.

Tieto úspechy by nebolo možné dosiahnuť bez tvrdej a poctivej práce pretekárov, trénerov, bez podpory vedenia klubu a  rodičov a všetkých nadšencov tohto športu.  Je to aj zásluha všetkých, ktorí v uplynulom období poukázali dve percentá zo svojich daní na rozvoj nášho klubu,  za čo Vám patrí poďakovanie.

Náš klub sa v tomto roku opätovne uchádza o Vašu priazeň. Vami poukázané 2% nám pomôžu v ďalšej  príprave a výchove chlapcov a dievčat, mladých nádejných kajakárov a kanoistov, nástupcov takých významných osobností akými sú: Attila Szabó, Juraj Bača, Anton Grassl, Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Juraj Tarr a Erik Vlček.

Možnosť poskytnúť 2% môžete odporučiť Vašim známym, príbuzným, priateľom, sympatizantom tohto pre naše mesto a krajinu tak úspešného športu.