Vyhľadávanie

II.kolo Svetového pohára-Račice ČR

22.05.2011 22:59

V dňoch 20. až 21.mája 2011 sa v českých Račiciach uskutočnilo II.kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike. Členmi 24 člennej slovenskej výpravy bolo aj 6 rýchlostných kanoistov z Komárna.

Po prvýkrát v tejto sezóne sa predstavila komárňanská K4 v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Juraj Tarr a Erik Vlček, ktorí sa na 1 000 metrovej trati  prebojovali do A-finále, v ktorom obsadili 5.miesto. V druhej slovenskej K4 sa predstavil ďalší komárňanský odchovanec Boris Viszlay. Táto K4 zložená z pretekárov DUKLY Trenčín však do záverečných bojov nezasiahla. Posledným zástupcom komárňanskej kanoistiky bol kanoista Anton Grassl, ktorý na 200 metrovej trati v C1 obsadil v B-finále 9.miesto a patrí mu celkovo 18.priečka.

Zo slovenských reprezentantov medailové umiestnenie dosiahli kajakárky Ivana Kmeťová a Martina Kohlová, ktoré v K2 na 200 metrovej trati obsadili 3.miesto a o 20 minút po tomto úspechu bojovali v A-finále na 500 metrovej trati, kde skončili na 5.mieste. Kajakár Peter Gelle na 500 metrovej trati v záverečnom finiši dopádloval do cieľa na 3.mieste.