Vyhľadávanie

III. kolo Svetového pohára-Duisburg

31.05.2011 05:53

25. mája 2011 odletela do Duisburgu, dejiska III.kola Svetového pohára, 12 členná výprava slovenských rýchlostných kanoistov. Vo výprave boli aj komárňanskí kajakári Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Jurajj Tarr a Erik Vlček, ktorí sa predstavili už tradične v disciplíne K4 na 1 000 metrovej trati akanoista Anton Grassl, ktorý nastúpil v disciplíne C1 na 200 metrovej trati. Členom výpravy bol aj tréner K4 pán Tibor Soós.

Naša K4 v rozjazde obsadila 1.miesto a zabezpečila si tak priamy postup do finále. V tomto finále chlapci skončili na peknom 4.mieste a dokázali , že v K4 patria medzi svetovú špičku. Kanoista Anton Grassl postúpil z rozjazdy do semifinále, do ďalších bojov však už nezasiahol. Zo slovenských reprezentantov vynikajúci úspech dosiahol kajakár Peter Gelle, ktorý v K1 na 500 m trati zvíťazil. Slovenská K2 v zložení Martin Jankovec a Tomáš Martínek obsadili v A finále na 500 metrovej trati 7. miesto a zhodne na 7. mieste v A-finále skončil aj kanoista Marián Ostrčil.