Vyhľadávanie

Majstrovstvá Európy seniorov- Brandenburg 2014

13.07.2014 21:07

Vynikajúci výkon na Majstrovstvách Európy seniorov dosiahli odchovanci komárňanskej rýchlostnej kanoistiky Erik Vlček, Juraj Tarr a Viktor Demin.

Z nemeckého Brandenburgu, z dejiska európskeho šampionátu seniorov,  priniesli domov jednu bronzovú a jednu striebornú medailu. Bronzovú medailu si vybojovala dvojica Erik Vlček a Juraj Tarr v K2 na 1 000 metrovej trati a strieborná medaila  zaslúžene patrí  Viktorovi Deminovi, zadákovi  mladej K4 na 1 000 metrovej trati.

Tieto medaily boli o to vzácnejšie, že pre našich pretekárov boli premiérové. Tak pre dvojicu skúsených kajakárov Erika a Juraja,  nakoľko v spoločnej "kádvojke"  je to ich vôbec prvá medaila a pre Viktora, pre ktorého je to prvá medaila z európskeho šampionátu seniorov.

Svojim výkonom potešili všetkých priaznivcov slovenskej a komárňanskej rýchlostnej kanoistiky.

Gratulujeme.

Výsledky:

1 000 m

K2 muži:

Erik Vlček, Juraj Tarr- Rozjazda 3.miesto, Finále 3.miesto

K4 muži:

Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin-Rozjazda 3.miesto, Finále 2.miesto