Vyhľadávanie

Majstrovstvá Maďarska v réžii komárňanských kanoistov

28.07.2015 22:43

V tom istom termíne, ako sa uskutočnil juniorský šampionát v rýchlostnej kanoistike sa konali Majstrovstvá Maďarska za účasti aj našich pretekárov.

Pod vedením trénera Olivera Koczkása sa majstrovstiev zúčastnili 15-16 kajakári a kanoisti z nášho klubu.

Vo svojich vekových kategóriách dosiahli veľmi dobré umiestnenia. Na trati 500 m a 1000 m dominovala komárňanská  C4 v zložení Dávid Koczkás, Richard Zilizi, István Banai Tóth a Samuel Daniel Sýkora.  Na 500 metrovej trati si  v C2 prvenstvo   pripísala dvojica 16 ročných kanoistov Samuel Daniel Sýkora a István Banai Tóth.  15 ročný kanoista Richard Zilizi obsadil v C1 na 500 metrovej trati veľmi dobré 2.miesto.

Veľmi pekný úspech dosiahol aj 16 ročný kajakár Ákos Obert, ktorý zvíťazil v K1 na 200 metrovej trati, v K1 na 500 metrovej trati skončil na druhom mieste a tretia priečka mu patrila na 1 000 metrovej trati.

SÚHRN FINÁLOVÝCH VÝSLEDKOV

C4 500m 1. miesto  Dávid Koczkás, Richard Zilizi, István Banai Tóth, Samuel Daniel Sýkora
C4 1000m 1. miesto Dávid Koczkás, Richard Zilizi, István Banai Toth , Samuel Daniel Sýkora