Vyhľadávanie

Majstrovstvá Slovenska v maratóne

08.09.2012 22:02

Dňa 8.septembra 2012 sa 10 členná výprava komárňanských kajakárov, kajakárok  a kanoistov zúčastnila   Majstrovstiev  Slovenska v maratóne, ktoré sa uskutočnili v Piešťanoch.

Vedúcim výpravy bol pán Ladislav Polhammer. Komárňanskú kanoistiku reprezentovali aj Katarína Ujváriová a Jozef Macek v pozícii rozhodcov.

Pretekom prialo aj slnečné, príjemné počasie. Naši pretekári si vybojovali  celkom štyri tituly majstrov Slovenska, jedno druhé, jedno tretie, jedno štvrté a jedno piate miesto.

V kategórii mužov  predviedol  obdivuhodný výkon Viktor Demin. Na 30 km trati s prenáškami obsadil 4.miesto, keď v záverečnom finiši zdolal Zoltána Tótha zo Šamorína.

Chlapci a dievčatá 13 a 14 ročné absolvovali 10 km bez prenášok.

14 ročný kajakár  Viktor Keszan  obsadil vo svojej kategórii pekné 5.miesto. Skvele zabojoval kanoista Mátyás Kara, ktorý  na maratónskej trati predstihol oboch svojich súperov zo Šamorína.

V najpočetnejšej kategórii chlapcov 13 ročných, keď sa na štart postavilo 10 pretekárov, zvíťazil a majstrovský titul si vybojoval Ákos Obert.

V kategórii dievčat 13 ročných sa hneď po štarte vytvorila trojčlenná skupina, v ktorej boli aj obe naše pretkárky. V závere mala najviac síl  Lisa Gamsjäger, ktorá zvíťazila a stala sa majsterkou Slovenska a tretie miesto obsadila ďalšia naša pretekárka  Mariana Petrušová.

V kategórii C2 chlapcov 13 a 14 ročných preteky absolvovali dve posádky, obe z nášho klubu.  Zvíťazila a tým aj majstrovský titul získala posádka v zložení Daniel Samuel Sýkora  a  István Tóth Banai a druhé miesto obsadili István Csontos a Gábor Mikeš.