Vyhľadávanie

MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV A PRETEKÁROV DO 23 ROKOV Montemor- Portugalsko, 23.07. 2015 až 26.07.2015

27.07.2015 22:42

Botek, Demin, Petrušová vo finále majstrovstiev sveta

V dňoch 23.07. až 26.07.2015 sa v portugalskom stredisku Montemor-o-Velho

uskutočnili Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike.

Členmi slovenskej výpravy boli aj pretekári z  Kajak kanoe klubu Komárno:  Adam Botek,  Mariana Petrušová  a Viktor Demin.

Naši pretekári v silnej konkurencii pretekárov z viac ako 60 krajín sveta podali veľmi dobré výkony.

Adam Botek, 18 ročný juniorský reprezentant, sa v K1 na 1000 metrov prebojoval do finále A, kde obsadil konečné  8. miesto.

Finálovú účasť si v K1 U 23 na 1000 metrovej trati vybojoval aj 22 ročný kajakár Viktor Demin, ktorý vo finále A dopádloval do cieľa na 9. mieste. Viktor Demin bol aj členom posádky K4  U23 na 1000 metrovej trati, ktorá vo finále A  obsadila 8.miesto.

Vo finále A sa predstavila ešte len 15 ročná kajakárka Mariana Petrušová, ktorá v disciplíne K2 na 500 metrovej trati skončila na  veľmi dobrom 7.mieste.  Bola členkou juniorskej posádky K4 na 500 m, ktorá obsadila 15. miesto a v K1 na 200 metrovej trati sa umiestnila  na 19.mieste.