Vyhľadávanie

Medzinárodná regata Piešťany

04.06.2015 22:22

V dňoch 29.05. až 31.05.2015 sa v Piešťanoch uskutočnil už 29. ročník Medzinárodnej regaty juniorov a pretekárov do 23 rokov. Aj v tomto roku sa tu zišla silná konkurencia 368  pretekárov z 20 krajín ako Poľsko, Česko, Maďarsko, Nemecko, Kazachstan, Portugalsko, Veľká Británia, Francúzsko a ďalšie.

Preteky prebiehali od piatka do nedele v kategóriách kadetov (15 a 16 ročných), juniorov ( 17 a 18 ročných) a pretekárov do 23 rokov na tratiach 1 000 m, 500 m a 200 m v K1, C1, K2,C2, K4 a C4.

Členmi slovenskej výpravy boli aj pretekári komárňanského klubu- kajakárky Anita Konečná, Mariana Petrušová, kajakári Ákos Obert, Adam Botek a Daniel Szokol a kanoisti Dávid Koczkás, Samuel Daniel Sýkora, István Banai Tóth, Richard Zilizi a Mátyás Kara.

Naši pretekári podali v jednotlivých disciplínach veľmi dobré výkony. Z  prvenstva sa tešili  Ákos Obert v K4 na  1 000 m a   kanoisti  Dávid Koczkás, Samuel Daniel Sýkora, István Banai Tóth a Richard Zilizi v  C4 na  1 000 m, druhé miesto obsadila Anita Konečná v K4 na 500 m a tretie miesta si vybojovali Ákos Obert v K1 na 1 000 m, Adam Botek v K1 na  1 000 m a Dávod Koczkás a Rchard Zilizi v C2 na 1 000 m.

Najúspešnejšou pretekárkou sa stala Mariana Petrušová, ktorá si vybojovala dve prvé miesta v K1 na  1 000 m a v K1 na 500 m a obsadila tretie miesto v K1 na 200m.

V celkovom bodovom hodnotení krajín Pohár národov získalo Slovensko pred Nemeckom a Poľskom a v hodnotení jednotlivcov Pohár pre najlepšieho pretekára  za krásne 2.miesto získala členka komárňanského klubu Mariana Petrušová.

Organizátori pod vedením Borisa Bergendiho urobili veľký kus práce a po organizačnej stránke boli preteky zvládnuté opäť na výbornú- od technickej prípravy, dodržiavania časového harmonogramu, možnosti sledovania priebehu pretekov na veľkoplošnej obrazovke, zverejňovania výsledkov a videí, vyhodnocovanie výsledkov a mnoho iných a dokonca  aj počasie bolo pre toto podujatie priaznivé.