Vyhľadávanie

Mládežníci Komárna na pretekoch ČP v Chomutove

16.05.2013 23:28

V dňoch 11.a 12.mája sa v českom Chomutove, v príjemnom prostredí Kamencového jazera, uskutočnili preteky v rýchlostnej kanoistike – 1.kolo Českého pohára  mládeže. Z nášho oddielu dostali príležitosť zúčastniť sa tohoto podujatia  zverenci trénera Ladislava Polhammera:  14 ročné kajakárky Lisa Gamsjäger a Mariana Petrušová, 14 ročný kajakár Ákos Obert, 15 ročný kajakár Viktor Keszan a 15 ročný kanoista Mátýas Kara. V Chomutove  boli členmi 21 členného  výberu Slovenského mládežníckeho tímu pod vedením Vladimíra Mrvu, Pavla Náhlika a Gejzu Vassa.

Celkovo bolo na preteky prihlásených  33 oddielov z Českej republiky. Chlapci a dievčatá mali možnosť zasúťažiť si, veď v každej kategórii  bol prihlásený veľký počet pretekárov  a dostať sa do finále A, B, či C, bolo možné len po úspešnom zvládnutí rozjázd a medzijázd.

Dievčatá nás reprezentovali v kategórii žiačok 13 a 14 ročných / celkom 38 pretekárok/, Ákos Obert v kategórii žiakov 13 a14 ročných, /celkom 58 pretekárov/,  kajakár Viktor Keszan v kategórii dorastencov-15 a 16 r. /celkom 41 pretekárov/ a kanoista Mátyás Kara v kategórii dorastencov-15 a 16 r. / celkom 18 pretekárov/.

Našim reprezentantom sa darilo, veď z celkovéh počtu 17 medailí, ktoré získal Slovenský mládežnícky tím, si domov priniesli celkom 9 medailí za 4 prvé miesta, 3 druhé miesta a  2 tretie miesta. Chlapci a dievčatá  podali výborné výkony. Veľmi dobre si počínal Ákos Obert, ktorý   však určite chcel siahnuť na stupienok najvyšší. Viktor Keszan spoločne s Filipom Haklom zabojovali a v K2 na 200 metrovej trati obsadili pekné 4.miesto. Mátyas Kara sa v konkurencii starších pretekárov presadil na 3 000 metrovej trati, keď dopádloval do cieľa na 9.mieste.

Tieto preteky sa niesli v znamení úspešného vystúpenia našich dievčat, ktoré zvíťazili vo všetkých disciplínach.  Potvrdili, že im svedčí dvojkajak, v ktorom suverénne zvíťazili. Lisa Gamsjäger sa tešila z víťazstva na 500 metrovej trati a z druhého miesta na 3 000 metrovej trati a napokon pre  nevydarený štart na 200 metrovej trati skončila na 5.mieste.

Najúspešnejšou pretekárkou vo svojej kategórii sa stala Mariana Petrušová, ktorá k víťazstvu v K2  a druhému miestu na 500 metrovej trati, pridala víťazstvo v K1 na 200 metrov  a  v K1 na  3 000  metrovej trati.

500 m

K1:  Rozjazda- 4. miesto,  Medzijazda – 6. miesto, Finále B– 8.miesto, konečné 17.miesto

200 m

K2: Viktor Keszan- Filip Hakl-Rozjazda- 3. miesto,  Medzijazda – 1. miesto, Finále A– 4.miesto

K1:

Lisa Gamsjäger- Rozjazda- 1. miesto,  Medzijazda – 1. miesto, Finále A– 1.miesto

Mariana Petrušová- Rozjazda- 1. miesto,  Medzijazda – 1. miesto, Finále A– 2.miesto