Vyhľadávanie

NA ZÁVER SEZÓNY 2011

27.12.2011 21:58

Kajak & kanoe  klub Komárno má za sebou úspešnú sezónu roku 2011.

87 pretekárov komárňanského klubu počas celej sezóny podávali  na domácich a zahraničných pretekoch  kvalitné  výkony a dosahovali výborné výsledky.

V celkovom bodovom hodnotení oddielov v rámci Slovenského pohára komárňanský klub obsadil veľmi pekné  2.miesto.  V bodovom hodnotení  jednotlivcov v mládežníckych kategóriách sa víťazmi Slovenského pohára stalo 5 pretekárov  komárňanského oddielu.

Pretekári KKKK získali na slovenských šampionátoch / dlhé trate, krátke trate,  maratón, mladší žiaci, veteráni/, celkom 27 titulov majstrov Slovenska,  18 druhých a 15 tretích miest.

Komárňanskí kajakári a kajakárky boli  členmi slovenskej reprezentácie juniorov, ako aj  reprezentácie veteránov, a reprezentovali Slovensko na vrcholných medzinárodných podujatiach.

Najcennejší výsledok v roku 2011 dosiahol juniorský pretekár Viktor Demin, ktorý si na svetovom a európskom šampionáte juniorov vybojoval  tituly majstra sveta a majstra Európy v K2 na 500 m trati a na dvojnásobnej trati k týmto titulom pridal ešte dve  strieborné medaily. Bol vyhlásený za najlepšieho juniora na Slovensku za rok 2011.

V kategórii veteránov /pretekárov nad 35 rokov/ na majstrovstvách sveta veteránov získali komárňanskí kajakári celkom 5 titulov majstrov sveta, dve druhé a dve tretie miesta.

Výsledky, ktoré dosiahli členovia komárňanského klubu, neboli náhodné. Je za nimi kus tvrdej a poctivej práce pretekárov, trénerov, funkcionárov klubu a rodičov.

Už teraz sa pripravujú na ďalšiu sezónu, aby rok 2012 bol pre nich ešte úspešnejší.

Želáme všetkým pretekárom, trénerom, celému tímu komárňanskej kanoistiky v novom roku 2012 všetko najlepšie, veľa zdravia, športových, pracovných, študijných úspechov, aby sa im podarilo napĺňať všetky ciele a predsavzatia.