Vyhľadávanie

Preteky v Maďarsku: A-HÍD Építő Kupa, Öbölkör Bajnokság

12.05.2014 22:52

Dňa 26. apríla 2014 sa  v Maďarsku uskutočnili preteky v rýchlostnej kanoistike pod názvom A-HÍD Építő Kupa, Öbölkör Bajnokság. Tohto obľúbeného podujatia sa zúčastnili aj komárňanskí kajakári a kanoisti, niektorí ako reprezentanti Slovenského mládežníckeho tímu a niektorí ako reprezentanti nášho klubu, pod vedením trénerov Kataríny Ujváriovej a Olivera Koczkása.

Na tomto podujatí sa zúčastnilo množstvo pretekárov z Maďarska a kategórie, v ktorých bol prihlásený veľký počet pretekárov, organizátori rozdelili do  niekoľkých,  približne  30 členných skupín. Súťaže prebiehali na 2 000 metrových tratiach a najmladší kajakári absolvovali 500 metrovú trať.

Na medailových pozíciách bolo hodnotených prvých šesť pretekárov z každej kategórie. Presadiť sa vo veľmi silnej a početnej konkurencii maďarských pretekárov nebolo vôbec jednoduché. Veľmi dobrý výkon podali vo svojich kategóriách Ákos Obert, doposiaľ zverenec pána Ladislava Polhammera, ktorý skončil na druhom mieste, ďalej tradične  zverenci trénera  Olivera Kozkása  tretí Richard Zilizi, štvrtý Dávid Koczkás, šiesty István Banai Tóth. Zabojovali aj naši kajakári a kanoisti v najmladších vekových kategóriách. Na medailových pozíciách skončili kanoisti  Peter Christopher Léránt na štvrtom mieste, Dávid Gallo na piatom mieste a najmladší z kanoistov Lucas Léránt na šiestom mieste.12 ročný kajakár Samuel Szépe skončil na peknom piatom mieste. Z víťazstva na  500 metrovej trati sa tešil náš najmladší účastník pretekov, kajakár Dominik Doktorík.

K1 dievčatá 11 ročné:    8. Eszter Koczkás, 13. Diana Hübschová,

C1 chlapci 11-12 roční:  4. Peter Christopher Léránt, 5. Dávid Gallo, 6. Lucas Léránt,