Vyhľadávanie

RÝCHLOSTNÍ KANOISTI NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA VO VODNOM SLALOME

12.09.2011 21:31

     V neďalekom Čunove, v prekrásnom Areáli vodných športov, sa v dňoch 8. až 11. septembra 2011 uskutočnili 34.Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome.  Krásne počasie, ale najmä vynikajúce výkony vodných slalomárov, prilákali na šampionát tisícky fanúšikov a priaznivcov vodného slalomu nielen zo Slovenska, ale aj ďalších kanoistických veľmocí.  Svojich kolegov vodákov boli podporiť aj slovenskí rýchlostní kanoisti.

     Bolo  zážitkom sledovať výkony našich reprezentantov, vodných slalomárov,  ktorí sa napokon v konečnom  hodnotení krajín  stali najúspešnejšími  a z celkového počtu piatich miesteniek na olympijské hry vybojovali štyri.

     Vybojovali celkom:

 tri zlaté medaily-                    C2 muži bratia Hochschornerovci,

                                               hliadka žien K1,

                                               hliadka mužov C1,

 dve strieborné medaily-        K1 ženy Jana Dukátová,

                                              hliadka mužov C2,

 tri bronzové medaily-            C1 ženy Katarína Macová,

                                              C2 muži bratranci Škantárovci,

                                              C1 muži Matej Beňuš     

 

     Je potešujúce, že v štábe dobrovoľníkov, ktorí sa podieľali na úspešnom priebehu šampionátu, boli aj komárňanskí kajakári Radim Kráľ a Michal Petruš.

     Pred finálovými jazdami si všetci prítomní, športovci, diváci, organizátori, minútou ticha uctili pamiatku  Pavla Demitru, vynikajúceho športovca a najmä skvelého človeka, ktorý tragicky zahynul pri leteckom nešťastí. Bolo to veľmi silné a emotívne ....