Vyhľadávanie

Súťaž olympijských nádejí 2012

19.09.2012 06:04

V dňoch 14. až 16. septembra 2012 sa uskutočnila Súťaž olympijských nádejí v rýchlostnej kanoistike. Je to súťaž, ktorú organizujú krajiny V4: Poľsko-Česko-Slovensko-Maďarsko pre chlapcov a dievčatá vo veku 15 až 17 rokov a stáva sa  čoraz významnejším podujatím v kalendári medzinárodných mládežníckych pretekov.

V tomto olympijskom roku  sa organizátorom súťaže stalo Maďarsko. Preteky sa konali v Szegede na miestach, kde sa organizujú svetové a európske šampionáty seniorov a juniorov, či svetové poháre. Určite aj z tohto dôvodu sa na tohotoročnú SON prihlásilo rekordných 27 krajín nielen z Európy, ale aj Austrálie, USA, či Kanady. Veď pre mladých, nádejných kajakárov a kanoistov je to veľká motivácia a veľká výzva.

Členmi 29 člennej slovenskej výpravy bola aj trojica pretekárov z nášho klubu: Adam Botek, Vanesa Szépeová a Daniel Szokol.

V silnej konkurencii naši pretekári podali bojovné výkony a úspechom bol každý postup do finále. Na  1 000 metrovej trati sa to podarilo Adamovi Botekovi, ktorí v K1 chlapcov 15 ročných obsadil vo finále  9.miesto. Na 500 metrovej trati v K1 chlapcov 16  ročných veľmi pekný výkon podal Daniel Szokol, ktorý vo finále obsadil výborné 6.miesto.

Veľký podiel na úspešnom vystúpení  našich kajakárov majú aj  Ladislav Broczky a Tibor Bukovský. Spoločné tréningy s týmito skúsenými kajakármi  sú pre  chlapcov a dievčatá výbornou školou.  Obaja si našli  čas a prišli  do Szegedu povzbudiť, poradiť  a podporiť   našich talentovaných kajakárov.