Vyhľadávanie

Úspešné vystúpenie členov SMT na Veľkel cene Sparty

04.10.2013 10:16

V období, keď prebiehal v Bratislave Hargašov memoriál, sa 6 pretekárov nášho klubu zúčastnilo pretekov v Prahe na Veľkej cene Sparty, kde reprezentovali Slovensko v rámci Slovenského mládežníckeho tímu. V kategórii žiakov to boli 14 ročný kajakár Ákos Obert, 13 roční kanoisti Richard Zilizi a Dávid Koczkás, v kategórii 11 a 12 ročných benjamínkov kajakári Samuel Szépe a Marko Ujvári a v kategórii žiačok nás reprezentovala 14 ročná kajakárka Mariana Petrušová. Členmi výpravy SMT z radov trénerov boli Katarína Ujváriová a Pavol Náhlik.

Naši chlapci a dievčatá v konkurencii českých oddielov obstáli vynikajúco a ako tím si zaslúžene prevzali pohár pre víťazov. K tomu prispeli aj pretekári nášho klubu. Medzi najlepších patrili Ákos Obert s dvoma víťazstvami na 200 metrovej trati v K1 ako aj v K2, ku ktorým pridal 3.miesto v K1 na 1 míľu, ďalej Mariana Petrušová, ktorá zvíťazila v K1 na oboch tratiach na 200 m a 1 míľu. Výborný výsledok dosiahli aj naši 13 roční kanoisti Richard Zilizi a Dávid Koczkás, ktorí v konkurencii 13 a 14 ročných žiakov v C2 na 1 míľu zvíťazili, na 200 metrovej trati boli druhí a Dávidovi Koczkásovi patrilo na 200 metrovej trati v C1 3.miesto.

Prvý medzinárodný pretek absolvovali aj naši najmladší Samuel Szépe a Marko Ujvári, ktorí pekne zabojovali a v početnej kategórii obstáli veľmi dobre.