Vyhľadávanie

67.ročník Hargašovho memoriálu

30.09.2012 15:18

29.septembra 2012 sa v Bratislave  na Zlatých pieskoch, uskutočnil  67.ročník Hargašovho memoriálu. Tieto preteky v rýchlostnej kanoistike patria medzi najstaršie na Slovensku a organizuje ich oddiel TATRAN Bratislava.

Už od roku od roku 1946 sa na počesť bývalého športovca, kanoistu Ivana Hargaša, ktorý zahynul vo veku 21 rokov v Slovenskom národnom povstaní, stretávajú pretekári, aby si spoločne zasúťažili a uctili si  jeho pamiatku.

Pretekári absolvovali iba singlové disciplíny na 6 000 m,4 500 m, 3 000m a 1 500 m trati. Početnú skupinu tvorili komárňanskí kajakári a kanoisti v jednotlivých vekových kategóriách od chlapcov a dievčat 9 ročných až po veteránov- celkom 52 kajakárov a kanoistov.

Aj napriek neúčasti chlapcov a dievčat, ktorí nás reprezentovali v Prahe, to bol pekný počet. V tejto sezóne sa výsledky z pretekov  započítavali do hodnotenia Slovenského pohára, takže motivácia bola o to väčšia.

Všetci zabojovali a mnohí z nich získali vytúžené prvenstvá a  medailové umiestnenia.  Z tých najmladších  spomenieme  Andreu Gőcze, Marka Ujváriho, Adama Feketeho, Árona Kariku, Anitku Konečnú, Viktora Keszana, Davida Galla a Zoltána Méhesa.  Opäť sa udeľovala cena Ľubomíra Kadnára pre víťaza najpočetnejšej vekovej kategórie, ktorú tentokrát získal pretekár z kategórie chlapcov 12 ročných.