Najúspešnejší pretekári
Najväčšie úspechy komárňanských odchovancov rýchlostnej kanoistiky na vrcholných podujatiach
Komárňanskí kanoisti a predovšetkým kajakári za posledné desaťročia dosiahli vynikajúce výsledky a ako prví športovci vôbec (v prípade olympiád spoločne s vodným pólistom Istvánom Gergelyom) do Komárna priniesli medaily z vrcholných podujatí. Tu je chronologický prehľad najvýznamnejších výsledkov odchovancov komárňanskej kanoistiky na olympijských hrách, majstrovstvách sveta a majstrovstvách Európy do konca roka 2011. V prípade viacčlenných osádok sú ich členovia, ktorí nepochádzajú z Komárna, uvedení v zátvorkách.
OLYMPIJSKÉ HRY
MEDAILISTI: Michal Riszdorfer 0-1-1, Richard Riszdorfer 0-1-1, Erik Vlček 0-1-1, Juraj Tarr 0-1-0, Juraj Bača 0-0-1.
● Soul 1988:
ATTILA SZABÓ – 6. K1 500 m, 7. K1 1000 m
● Barcelona 1992:
ATTILA SZABÓ, JOZEF TURZA – 4. K4 1000 m (+ Erban, Kadnár)
● Sydney 2000:
RICHARD RISZDORFER, JURAJ TARR, ERIK VLČEK – 4. K4 1000 m (+ Erban)
MICHAL RISZDORFER, JURAJ BAČA – 6. K2 1000 m
● Atény 2004:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ BAČA – 3. K4 1000 m
● Peking 2008:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 2. K4 1000 m
● Londýn 2012:
ERIK VLČEK – 8. K2 1000 m (+Gelle)
ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 6. K4 1000 m (+Gelle, Jankovec)
MAJSTROVSTVÁ SVETA
MEDAILISTI: Michal Riszdorfer 8-3-3, Richard Riszdorfer 6-2-3, Erik Vlček 10-2-3, Juraj Bača 6-0-1, Attila Szabó 1-1-2, Juraj Tarr 4-2-2.
● Belehrad 1971:
VOJTECH HALMO – 5. C1 10 000 m
● Mechelen 1985:
ATTILA SZABÓ, ŠTEFAN VISZLAY – 6. K2 1000 m
● Montreal 1986:
ATTILA SZABÓ – 6 K1 1000 m
● Duisburg 1987:
ATTILA SZABÓ – 2. K1 10 000 m, 3. K1 500 m, 6. K1 1000 m
● Plovdiv 1989:
ATTILA SZABÓ – 1. K1 10 000 m, 4. K1 500 m
● Poznaň 1990:
ATTILA SZABÓ - 4. K1 500 m, 4. K1 10 000 m
● Kodaň 1993:
ATTILA SZABÓ – 3. K1 10 000 m, 5. K1 500 m
ATTILA SZABÓ, JOZEF TURZA – 6. K4 1000 m (+ Kadnár, Erban)
● Duisburg 1995:
ATTILA SZABÓ – 6. K2 1000 m (+ Erban)
● Dartmouth 1997:
JOZEF TURZA – 5. K2 200 m (+ Divinec)
● Szeged 1998:
MICHAL RISZDORFER, JURAJ BAČA – 1. K2 500 m, 9. K2 1000 m, 4. K4 1000 m (+ Kadnár, Erban)
JOZEF TURZA, ATTILA SZABÓ – 7. K4 200 m, 9. K4 500 m (+ K. Becker, Kužel)
● Miláno 1999:
MICHAL RISZDORFER, JURAJ BAČA – 1. K2 1000 m, 5. K2 500 m
● Poznaň 2001:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ BAČA – 3. K4 500 m, 6. K4 1000 m
● Sevilla 2002:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ BAČA – 1. K4 500 m, 1. K4 1000 m
ANTON GRASSL – 6. C1 200 m
● Gainesville 2003:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ BAČA – 1. K4 500 m, 1. K4 1000 m
ANTON GRASSL – 9. C1 200 m
● Záhreb 2005:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK – 2. K4 1000 m (+ Erban)
MICHAL RISZDORFER, JURAJ TARR – 2. K4 500 m (+ Wiebauer, Erban)
RICHARD RISZDORFER, ERIK VLČEK – 5. K2 500 m
● Szeged 2006:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK – 1. K4 500 m, 5. K4 1000 m (+ Erban)
● Duisburg 2007:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 1. K4 500 m, 3. K4 1000 m
● Darthmouth 2009
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR –2. K4 200 m, 3. K4 1000 m
● Poznaň 2010:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 10. K4 1000 m
● Szeged 2011:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR –4. K4 1000 m,
ERIK VLČEK–1. K2 1 000 m, (+Gelle)
● Duisburg 2013
ERIK VLČEK, JURAJ TARR - 9.K2 1 000 m, 7 K2 500 m
VIKTOR DEMIN – 7. K4 1000 m (+ Krajčovič, Jakubík, Michálek)
● Moskva 2014
ERIK VLČEK, JURAJ TARR - 1. K2 1 000 m, 1. K2 500 m
VIKTOR DEMIN – 5. K4 1000 m (+ Krajčovič, Jakubík, Michálek)
● Miláno 2015:
ERIK VLČEK, JURAJ TARR - 4. K2 1 000 m, 1. K4 1 000 m (+ Myšák, Linka)
VIKTOR DEMIN – 16. K1 500 m
MAJSTROVSTVÁ EURÓPY
MEDAILISTI: Michal Riszdorfer 11-4-1, Richard Riszdorfer 10-3-0, Erik Vlček 10-5-2, Juraj Bača 4-2-1, Juraj Tarr 4-3-1. Viktor Demin 0-1-0
● Plovdiv 1997:
MICHAL RISZDORFER, JURAJ BAČA, MICHAL HLUŠKO, ZSOLT BOGDÁNY – 2. K4 1000 m, 5. K4 500 m
JOZEF TURZA – 5. K2 200 m (+ Divinec)
ATTILA SZABÓ – 7. K1 1000 m
● Záhreb 1999:
MICHAL RISZDORFER, JURAJ BAČA – 1. K2 1000 m, 3. K2 500 m
JURAJ TARR – 8. K4 500 m (+ Wiebauer, Chorváth, V. Becker)
● Poznaň 2000:
RICHARD RISZDORFER, JURAJ TARR, ERIK VLČEK – 2. K4 1000 m (+ Erban)
MICHAL RISZDORFER, JURAJ BAČA – 4. K2 500 m, 7. K2 1000 m
● Miláno 2001:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ BAČA – 1. K4 1000 m, 2. K4 500 m, 6. K4 200 m
ANTON GRASSL – 9. C1 200 m
● Szeged 2002:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ BAČA – 1. K4 500 m, 1. K4 1000 m
ANTON GRASSL – 7. C1 200 m
● Poznaň 2004:
ANTON GRASSL – 8. C1 200 m
● Poznaň 2005:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK – 1. K4 1000 m (+ Erban)
MICHAL RISZDORFER, JURAJ TARR – 2. K4 500 m (+ Wiebauer, Erban)
RICHARD RISZDORFER, ERIK VLČEK – 4. K2 500 m
JURAJ TARR – 4. K2 1000 m (+ Wiebauer)
● Račice 2006:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK – 1. K4 500 m, 1. K4 1000 m (+ Erban)
JURAJ TARR – 4. K2 1000 m (+ Wiebauer)
ANTON GRASSL – 9. C1 200 m
● Pontevedra 2007:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 1. K4 500 m, 1. K4 1000 m
● Miláno 2008:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 1. K4 500 m, 1. K4 1000 m
● Brandenburg 2009:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 2. K4 1000 m
● Trasona 2010:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 4. K4 1000 m
● Belehrad 2011:
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 9. K4 1000 m
ERIK VLČEK–2. K2 500 m, (+Gelle)
● Záhreb 2012:
ERIK VLČEK – 3. K2 1000 m (+Gelle)
RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 6. K4 1000 m
● Montemore 2013
ERIK VLČEK, JURAJ TARR – 8. K4 1000 m (+Gelle, Jankovec)
● Brandenburg 2014
ERIK VLČEK, JURAJ TARR - 3. K2 1 000 m, 6. K2 500 m
VIKTOR DEMIN – 2. K4 1000 m (+ Krajčovič, Jakubík, Michálek)
● Račice 2015
ERIK VLČEK, JURAJ TARR - 2. K2 500 m
VIKTOR DEMIN – 9. K4 1000 m (+ Myšák, Jakubík, Michálek)
MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV A PRETKÁROV DO 23 ROKOV
● Viedeň /Rakúsko/_ 1991
MAREK ĎURČO – 7. K2 1 000 m, 8.miesto K2 500 m (+Leština)
ŠTEFAN HAVRAN – K1 1 000 m semifinále
ERIKA BUKOVSKÁ – 4. K4 500 m
PAVOL NÁHLIK – 9. K1 500 m
PAVOL NÁHLIK, PETER DOMIN – 6. K4 1000 m (+ Ježek, Polívka)
PAVOL NÁHLIK, PETER DOMIN – 6. K4 500 m (+ Ježek, Polívka)
● Curitiba /Brazília/_ 2001
TIBOR GYORI – 7. K4 500 m (+ Bokol, Csolle)
TIBOR GYORI, PETER LIKÉR -6. K4 1000 m (+ Bokol, Csolle)
● Szeged 2005:
BORIS VISZLAY, TOMÁŠ CSEPY – 14. K2 1000 m
● Račice 2007:
BORIS VISZLAY – 3. K4 500 m (+ Divinec Mičo, Baránek)
BORIS VISZLAY, TOMÁŠ CSEPY – 5. K4 1000 m (+ Divinec, Baránek)
TOMÁŠ CSEPY – 20. K1 500 m
● Gyor 2007:
RADIM KRÁĽ- 21. maratón 21.83 km
● Moskva 2009:
GABRIELA SZABÓOVÁ- 12.K4 500 m (+ Tóthová, Mištinová, Matejková)
● Crestuma 2009:
MICHAL PETRUŠ – 20. maratón 21.83 km
●Brandenburg 2011:
VIKTOR DEMIN- 1. K2 500 m, 2. K2 1000 m (+Janča)
DÁVID PÁLMAY – 5. K4 1000 m (+ Myšák,Vass,Višváder)
ROBERTA PELANTOVÁ – 12. K1 1000 m
●Welland 2013
VIKTOR DEMIN- 1. K4 1000 m (+Jakubík, Krajčovič,Michálek)
●Szeged 2014
ADAM BOTEK- 15. K4 1 000 (+ Bóri, Stránsky Horváth)
DANIEL SZOKOL- 10. K2 200 ( +Rebro)
● Montemor 2015:
ADAM BOTEK - 8. K1 1 000 m
VIKTOR DEMIN – 9. K1 1000 m
MARIANA PETRUŠOVÁ – 7. K2 500 m (+ Mikušová), 15. K4 500 m (+ Oršulová, Tesáriková, Mikušová) , 19. K1 200 m
MAJSTROVSTVÁ EURÓPY JUNIOROV A U23
● Záhreb 2002:
PETER LIKÉR – 6. K1 1000 m, 8. K1 500 m
JURAJ TARR – 3. K4 500 m (+ Wiebauer, Chorváth, Nemec), 4.K4 1000 m (+ Wiebauer, Nemec, Belovič)
TOMÁŠ BESE - C1 1000 m- rozjazda 5.miesto, semifinále-7.miesto, do finále nepostúpil
● Poznaň 2004:
TIBOR GYORI, PETER LIKÉR- 8. K4 1000 m (+ Galčík, Martinek)
● Atény 2006:
TIBOR GYORI- 8. K4 500 m (+ Belovič, Martinek, Maťaš) , 8. K4 1000 m (+ Belovič, Martinek, Maťaš)
●Belehrad 2007:
ENRIKO HRADIL- 16. K2 1000 m (+ Mikleš)
BORIS VISZLAY, TOMÁŠ CSEPY– 10. K4 1000 m (+ Divinec, Baránek)
BORIS VISZLAY– 5. K4 500 m ( +Divinec Mičo, Baránek)
TOMÁŠ STANO – 14. K4 1000 m (+ Beňo Maťaš, Jankovec)
●TRENĆÍN 2007:
MÁTÉ KNIRS – 13. MARATÓN 23.7 km
● Szeged 2008:
MICHAL PETRUŠ- 14. K4 1000 m ( +Zaťko, Mičo, Baránek)
BORIS VISZLAY- 9. K4 1000 m , 9. K4 500 m (+ Maťaš,Mikleš,Jankovec)
● Poznaň 2009:
BORIS VISZLAY- 3. K4 500 m , (+ Divinec, Jakubík, Jankovec)
GABRIELA SZABÓOVÁ – 9. K4 500 m (+ Tóthová, Mištinová, Matejková)
● Moskva 2010:
ROBERTA PELANTOVÁ – 14. K1 1000 m, 17. K1 500 m
VIKTOR DEMIN- 3. K4 1000 m (+Janča, Krajčovič,Michálek), 8. K1 500 m
BORIS VISZLAY- 5. K4 1000 m , (+ Divinec, Beňo, Jankovec)
● Záhreb 2011:
VIKTOR DEMIN- 1. K2 500 m, 2. K2 1000 m (+Janča)
DÁVID PÁLMAY – 8. K4 1000 m (+ Myšák,Vass,Višváder)
RODERIK DOBOSI – 17. K1 1000 m
ROBERTA PELANTOVÁ – 6. K1 1000 m
KATARÍNA HORVÁTHOVÁ – 18. K1 200 m
● Montemor 2012:
VIKTOR DEMIN- 3. K4 1000 m (+Jakubík, Krajčovič,Michálek)
KATARÍNA HORVÁTHOVÁ, ROBERTA PELANTOVÁ- 12. K2 1 000 m
BALÁZS LORINCZ- 7.K1 200 m
● Poznaň 2013:
VIKTOR DEMIN- 1. K4 1000 m (+Jakubík, Krajčovič,Michálek)
BALÁZS LORINCZ- 15.K2 200 m (+Vajda)
● Mantes En Yvelines 2014:
ADAM BOTEK- 15. K2 500 m ( +Bóri)
ADAM BOTEK- 8. K4 1 000 (+ Bóri, Stránsky Horváth)
DANIEL SZOKOL- 6. K2 200 ( +Rebro)