Vyhľadávanie

Adam Botek na 21. ročníku kanoistickej regaty v Brandenburgu

08.05.2012 21:40

Komárňanský kajakár- 15 ročný Adam Botek, reprezentoval Slovensko na kanoistickej regate v Brandenburgu. Zišla sa tu silná konkurencia mladých, talentovaných kajakárov z domáceho Nemecka, Poľska, Slovinska a Slovenska. Adam absolvoval preteky v K1  500 m a K1 5000 m.

Na 500 m trati  v kategórii kadetov /chlapci 15 a 16 roční/ bolo celkom 6 rozjázd.  Adam v 4. rozjazde skončil na treťom mieste a postúpil do semifinále. V jednej zo štyroch semifinálových jázd obsadil 6. miesto a do finále sa aj napriek veľmi dobrému výkonu neprebojoval.

Adam je však veľký bojovník, čo dokázal na 5000 m trati, kde obsadil veľmi pekné 7.miesto.  Len podotkneme, že v jeho kategórii bolo v cieli hodnotených  78 pretekárov a navyše 13 chlapcov  preteky nedokončili. Za zmienku stojí aj to, že dvojnásobným víťazom na 500 m a 5000 m trati stal kajakár zo Slovinska.