Vyhľadávanie

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MARATÓNE-TRI TITULY PRE KOMÁRNO

04.10.2011 22:14

Dňa 1.októbra 2011 sa v Štúrove uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v maratóne.  Po mnohých rokoch sa preteky uskutočnili netradične na Dunaji.

Pretekári absolvovali trate od 9.4 km až po 28.2 km. Juniori, juniorky a muži absolvovali v predpísaných kolách prenášky.

Komárňanský kajak kanoe klub reprezentovalo celkom 16 pretekárov vo vekových kategóriách od chlapcov a dievčat 13 ročných až po veteránov.     Vybojovali celkom tri tituly majstrov Slovenska, tri druhé miesta a jedno tretie miesto.

O tom že preteky boli náročné, svedčí aj skutočnosť, že niektorí pretekári sa s náročnosťou trate nedokázali vysporiadať a preteky nedokončili

Majstrami Slovenska vo svojich vekových kategóriách sa stali Mátyás Kara, Adam Botek a Ladislav Broczky, druhé miesto obsadili Vanesa Szabóová,Tibor Bukovský a Katka Horváthová a tretie miesto patrí Tiborovi Szabóovi.