Vyhľadávanie

22.07.2013 13:21

V tomto roku o majstrovské tituly zabojovali z nášho klubu iba chlapci. U kajakárov sa aj v tomto roku zišla silná konkurencia a obstáť v súboji s viac ako dvadsiatkov pretekárov dá zabrať. Veľmi dobre si počínali v K2  12 roční kajakári  Marko Ujvári s Pavlom Náhlikom, ktorí v konkurencii 16 posádok  obsadili 3.miesto a so svojim výsledkom boli spokojní aj Benedek Karika a Kevin Konečný, ktorí do cieľa dopádlovali na peknom 4.mieste. V C2 chlapcov 11 ročných kanoistov Dávid Gallo a Peter Christopher Léránt obsadili v súboji s 12 ročnými kanoistami z Moravian a Piešťan 2.miesto.  Na štart v K1  11 ročných  chlapcov sa postavilo celkom 23 kajakárov. Svoj prvý majstrovský titul si s veľkým náskokom vybojoval  Samuel Szépe. Cena útechy by zaslúžene patrila Erikovi Brandtovi, jednému z adeptov na medailové umiestnenie, ktorý  sa však vo veľkom nasadení vykúpal a preteky nedokončil.  U 12 ročných chlapcov v K1, kde bolo prihlásených celkom 25 kajakárov,  zabojovali všetci naši pretekári, na medailové umiestnenie to však nestačilo. Najbližšie k nemu mal Marko Ujvári, ktorý skončil na 4.mieste.

Naši kanoisti si v C1 rozdelili prvé dve miesta: vo vzájomnom súboji zaslúžene zvíťazil Dávid Gallo.

Preteky najmladších kanoistických nádejí

Spestrením Nováckej päťstovky boli aj preteky nováčikov, ako aj 9 a 10 ročných chlapcov a dievčat. Ukázali, že aj keď sú ešte malí, vedia pekne zabojovať a tešiť sa zo svojich výkonov.

4. Diana Hübschová

Fotogaléria: MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA 11 A 12 ROČNÝCH CHLAPCOV na 2 000 m a preteky najmladších nádejí