Vyhľadávanie

MEDZINÁRODNÁ REGATA V PIEŠŤANOCH-REPREZENTUJÚ NÁS

24.05.2013 21:36

Na Slovensku sa v týchto dňoch  uskutočňuje  27. ročník Medzinárodnej regaty juniorov a kadetov v rýchlostnej kanoistike.

Už tradične sa v Piešťanoch  zišla silná konkurencia mladých rýchlostných kanoistov,  takmer 300 pretekárov z 19 krajín  celého sveta, aby si počas troch dní zmerali sily na tratiach 500 m, 1 000 m a 200 metrov.

Aj keď počasie nie je úplne ideálne, mladí pretekári odovzdávajú na tratiach to najlepšie, čo v nich je.

Z komárňanského klubu sa pretekov zúčastňuje 6 pretekárov v týchto  v kategóriách:

-         pretekári do 23 rokov                Balázs Lőrincz

-         juniori                                      Daniel Szokol,

-         chlapci /15 a 16 roční/              Adam Botek,

-         dievčatá / 15 a 16 ročné/          Vanesa Szépeová

Príležitosť zasúťažiť si na tomto významnom podujatí dostali ešte len 14 ročné kajakárky nášho klubu Lisa Gamsjäger a Mariana Petrušová, ktoré nás reprezentujú v kategórii dievčat 15 a 16 ročných.

Za športový klub ŠKP sa pretekov zúčastňuje aj Viktor Demin, pretekár do 23 rokov, odchovanec komárňanskej rýchlostnej kanoistiky.

Ako sa im darilo v prvý deň?

V K1 sa do finálových bojov prebojovali kadet Adam Botek, ktorý skončil vo finále na 6.mieste a juniori Daniel Szokol s Pálom Horváthom, ktorý v K2

obsadili vo finále 8.miesto.

V kategórii dievčat 15 a 16 ročných v K1 bol menším prekvapením priamy postup  našich dievčat Lisy Gamsjäger a Mariany Petrušovej do záverečných  finálových bojov.  V popoludňajšom  finále sa darilo  Lise Gamsjäger, ktorá sa tešila  z 3.miesta  a  8.miesto si vybojovala Mariana Petrušová. Obe dievčatá  potom vo finále K2 obsadili 3.miesto a v poslednej disciplíne dňa v K4 dopádlovali do cieľa na  výbornom 2.mieste. Vanesa Szépeová v tej istej kategórii obsadila 8.miesto v K2 a 4.miesto v K4.

Viktor Demin zvíťazil vo finále K1 a vo finále K2 spoločne s Matejom Michálekom obsadili pekné 3.miesto.

SÚHRN VÝSLEDKOV        Piatok 24.05.2013

500 metrov

K1 JUNIORI

Daniel SZOKOL- Rozjazda 5.miesto- Medzijazda 4.miesto-  do FINÁLE sa neprebojoval

K2 JUNIORI

Daniel SZOKOL, Pál HORVÁTH /ŠAM/  Rozjazda 8.miesto- Medzijazda 3.miesto-  FINÁLE 8.MIESTO