Vyhľadávanie

Medzinárodná regata v Piešťanoch

01.06.2012 05:53

V Piešťanoch sa  v dňoch 25. až 27.mája 2012 uskutočnil 26. ročník Medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike.  Hlavné súťaže prebiehali na 200 m, 500 m a 1 000 m tratiach v kategóriách kadeti, juniori a pretekári do 23 krajín. Celkovo bolo prihlásených viac ako 300 pretekárov z 18 krajín  ako napr. Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Česko, Rakúsko. Francúzsko, teda silných kanoistických veľmocí. Členmi slovenskej reprezentácie z komárňanského klubu boli kadeti Adam Botek, Daniel Szokol, juniorky  Katka Horváthová a Roberta Pelantová, junior Lőrincz Balázs a pretekár do 23 rokov Boris Viszlay. Skupinu reprezentantov doplnili ešte za náš klub Michal Petruš a Radim Kráľ.

Najúspešnejšími pretekármi sa stali Dano Szokol a Adam Botek, ktorí triumfovali v kategórii kadetov v dvojkajaku na 200 metrovej trati, zvíťazili na 500 metrovej trati a na  1000 metrovej trati obsadili veľmi pekné 2.miesto. Obaja boli členmi slovenského štvorkajaku, ktorý na tisícke skončil na 2.mieste. Dano Szokol  zavŕšil svoje úspešné vystúpenie 3.miestom v K1 na 200 metrovej trati.

Boris Viszlay, ktorí sa už niekoľko rokov nepretržite zúčastňuje Medzinárodnej regaty, dosiahol tiež vynikajúce výsledky. Zvíťazil v K1 aj v K2 na 500 trati, bol členom víťazného štvorkajaku na 1 000 metrovej trati a na 200 metrovej trati v tesnom súboji obsadil napokon 2.miesto.

SÚHRN VÝSLEDKOV:

500 m-

Kadeti

K1:  Adam Botek- Rozjazda- 6.miesto, Semifinále-5.miesto, do finále sa neprebojoval,

K2:  Adam Botek, Daniel Szokol-Rozjazda-1.miesto, Finále-1.miesto

Juniorky

K2:  Katarína Horváthová, Roberta Pelantová- Rozjazda-3.miesto, Finále-7.miesto

K4: Katarína Horváthová, Roberta Pelantová, Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová- Finále-2.miesto

U23

K1: Boris Viszlay- Rozjazda-1.miesto, Finále-1.miesto

Michal Petruš- Rozjazda- 7.miesto, Semifinále-4.miesto, do finále sa neprebojoval

Radim Kráľ- Rozjazda- 3.miesto, Semifinále-6.miesto, do finále sa neprebojoval

K2: Boris Viszlay, Dávid Višváder-Finále-1.miesto

1 000 m

Kadeti

K1:  Daniel Szokol- Rozjazda-1.miesto, Finále-7.miesto

Michael Szabó- Rozjazda- 6.miesto, Semifinále-6.miesto, do finále sa neprebojoval

K2:  Adam Botek, Daniel Szokol-Rozjazda-1.miesto, Finále-2.miesto

K4:  Adam Botek, Daniel Szokol, Patrik Stránsky, Michal Blaho- Finále- 2 .miesto

Kadetky:

K1: Vanesa Szépeová- Rozjazda-.miesto, do finále sa neprebojovala

Juniori

K2: Lőrincz Balázs, Oliver Mikuš- Rozjazda- 5.miesto, Finále-8.miesto

Juniorky

K1:  Roberta Pelantová- Rozjazda- 4.miesto, Semifinále- 1.miesto, Finále- 6 .miesto

Juniorky

K1: Katarína Horváthová- Rozjazda-5.miesto, Semifinále-4.miesto, do finále sa neprebojovala

U23

K1- Boris Viszlay-Rozjazda-2.miesto, Finále-2.miesto

K1- Michal PetrušRozjazda-5.miesto, Semifinále-2.miesto, Finále-7.miesto

V rámci Medzinárodnej regaty sa uskutočnili aj preteky chlapcov a dievčat 13 a 14 ročných na 1 000 metrovej trati ako kvalifikácia na preteky v Maďarsku v dňoch 23. a 24.júna 2012. Nádejní komárňanskí kajakári dosiahli nasledovné výsledky: