Vyhľadávanie

Medzinárodné rozlúčkové tortové preteky – 62.ročník

06.10.2014 21:37

V sobotu, 4.októbra 2014, sa na Zlatých pieskoch v Bratislave uskutočnili Rozlúčkové-tortové preteky v rýchlostnej kanoistike. Tieto preteky organizuje  Klub rýchlostnej kanoistiky Vinohrady Bratislava a bol to už ich 62. ročník. Uskutočnili sa pod záštitou starostu mestskej časti Ružinov a už tradične tu nechýbali početné výpravy najmä z Maďarska, Čiech  a pretekov sa zúčastnili aj pretekári z Rakúska.

Už aj počasie nasvedčovalo tomu, že tohotoročná sezóna pretekov v rýchlostnej kanoistike na Slovensku sa chýli ku koncu, že kalendár pretekov v rýchlostnej kanoistike za rok 2014 zapĺňa jednu zo svojich posledných stránok. Všetci od najmladších vekových kategórií až po mužov a ženy sa na tratiach 2 000 metrov a 4 000 metrov snažili podať čo najlepšie výkony. Súčasťou pretekov boli aj štafetové preteky na 2 x  1 000 m, ako aj súťaže krajov.

Pre víťazov v jednotlivých kategóriách boli pripravené sladké torty, diplomy a medaily. Z nášho oddielu si na torte pochutili Adam Botek a Dominik Doktorík, ktorí boli víťazmi vo svojich vekových kategóriách.