Vyhľadávanie

Novácka päťstovka- na úvod

22.07.2013 13:20

V dňoch 6. a 7.júla 2013 bol pre  účastníkov 41.ročníka Nováckej päťstovky na nováckom jazere  pripravený bohatý športový program. Počas dvoch dní sa tu uskutočnili súťaže v rýchlostnej kanoistike na 200 , 500 , 2 000  a 5 000 metrových  tratiach v kategóriách  od najmladších kanoistických nádejí- 7 až 8 ročných detí až po veteránov.  Počas dvoch dní zvládnuť 155 štartov,  takmer  360prihlásených  pretekárov, bolo určite veľkou výzvou pre kanoistický oddiel z Novák. Organizátori  sa  svojej úlohy zhostili už tradične zodpovedne  a preteky pripravili na veľmi dobrej úrovni.

Význam pretekov bol o to väčší, že pre 11 a 12 ročných chlapcov a dievčatá a pre veteránov to boli zároveň aj Majstrovstvá Slovenska na  2 000 metrovej trati v K1,K2, C1 a v C2.

Veľká pozornosť priaznivcov rýchlostnej kanoistiky a médií sa sústredila na preteky mužov a žien na 200 m a 500 m trati,  pre ktorých to boli zároveň nominačné preteky na augustové Majstrovstvá sveta v nemeckom Duisburgu. Pre všetkých prítomných bolo veľkým zážitkom vidieť priame súboje našich najlepších, veď išlo o veľa.