Vyhľadávanie

Očakávané olympijské finále

19.08.2012 10:21

V stredu, 8.augusta 2012, množstvo fanúšikov držalo palce a fandilo slovenskej K2 na 1 000 metrovej trati. Chlapci bojovali, odovzdali na trati všetko, čo v nich bolo. Erik Vlček a Peter Gelle vo svojom premiérovom finálovom vystúpení na olympiáde obsadili v silnej konkurencii časom 3:12,519 8.miesto, keď za víťaznou maďarskou posádkou zaostali o 2.813 sek.

Štvrtok 9.augusta 2012 sa vo finále na 1000 metrov predstavila  K4 s Erikom Vlčekom, Jurajom Tarrom, Petrom Gellem a Martinom Jankovcom. Predviedli vynikajúcu jazdu, držali sa dlho na medailových pozíciách. Ešte 250 metrov pred cieľom sa zdalo, že medaila chlapcom neunikne, keď ich v posledných  metroch predstihli ďalšie posádky a naši sa posunuli na 6.miesto. Finále K4 bolo veľmi vyrovnané. Našich chlapcov od medailového stupienka delilo 0.921 s. Olympijské medaily získala posádka Austrálie, strieborné medaily si vybojovala posádka Maďarska a z bronzovej medaily sa tešila česká posádka. Aj takýto býva niekedy šport.

Z ďalších slovenských rýchlostných kanoistov, ktorí reprezentovali Slovensko sa umiestnili nasledovne: