Vyhľadávanie

Výsledky z MRP zo soboty a nedele

29.05.2013 23:03

V sobotu  pokračovali súťaže na 1 000 metrovej trati a v nedeľu preteky na 200 metrovej trati. Chlapci a dievčatá v kategórii 15 a 16 ročných  si na 1000 metrovej trati vybojovali jedno 1.miesto, jedno 2.miesto a jedno 3.miesto. K4 pretekárov do 23 rokov s Viktorom Deminom potvrdila svoju silu, keď s prehľadom zvíťazili. V nedeľu naši pretekári získali dve prvenstvá a to výbornými jazdami prekvapenie regaty Lisa Gamsjäger a Mariana Petrušová v K2 a novovytvorená posádka K2 pretekárov do 23 rokov -  Balázs Lőrincz  a Martin Vajda.

Po organizačnej stránke boli preteky zvládnuté na vysokej úrovni a to vďaka práce celého organizačného štábu pod vedením pána Borisa Bergendiho, riaditeľa pretekov. Časový harmonogram sa dodržiaval, výsledky boli k dispozícii. Prínosom bolo aj to, že diváci mali možnosť sledovať priebeh pretekov na veľkoplošnej obrazovke.

Vyhlasovanie víťazov bolo pripravené veľmi dobre, keď pretekárov sprevádzali k stupienku tóny skladby skupiny QEEN " We are the champions" a počas odovzdávania medailí významnými osobnosťami našej rýchlostnej kanoistiky boli na veľkoplošnej obrazovke spomalené zábery z tej ktorej finálovej jazdy.

Určite pri takomto veľkom podujatí sa vyskytli aj nedostatky, ale je to pre všetkých ponaučením, aby ten ďalší ročník bol opäť kvalitnejší.